PL EN

Firma powstała w 1991 roku, założona przez czterech współpracowników.
Rozpoczęła działalność w wynajętych pomieszczeniach budynku AGH Wydziału Odlewnictwa. Od początku podstawową branżą przedsiębiorstwa była ochrona przeciwpożarowa ze szczególnym naciskiem na propagowanie idei technologicznego postępu, innowacyjności oraz polskiego potencjału.

W latach 1992-1996 – głównym obszarem działalności były systemy sygnalizacji pożarowej oraz sprzedaż podręcznego sprzętu gaśniczego.

Od roku 1997 roku rozpoczęliśmy działalność na platformie stałych instalacji gaśniczych, którą to do dnia dzisiejszego konsekwentnie i dynamicznie rozwijamy. Realizacje naszych projektów od początku spełniają standardy polskie i zagraniczne.

W latach 2000-2001 została urzeczywistniona idea budowy własnej siedziby w Krakowie, uwieńczona uroczystym otwarciem w listopadzie 2001, połączonym z obchodami jubileuszu 10-lecia działalności naszego przedsiębiorstwa.

W 2002 roku uzyskaliśmy certyfikat jakości ISO 9001.

Rok 2004 zaowocował pozyskaniem patentu i certyfikatu na innowacyjny - nie znany dotąd nigdzie w Europie - system gaszenia mgłą wodną typu FOG obiektów muzealnych i historycznych,. W ramach programu „TARCZA” finansowanego z Funduszy Unijnych instalacjami w tym systemie zabezpieczono kilkadziesiąt zabytkowych drewnianych kościołów w całej Małopolsce.

W 2007 Ośrodek Certyfikacji Usług Przeciwpożarowych Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa przyznał nam Certyfikat Jakości Usług, W roku następnym uzyskaliśmy certyfikat Przejrzysta Firma.

W 2008 roku firma rozpoczęła w Szczyrzycu inwestycję budowy Ośrodka Badawczo-Szkoleniowego Techniki Przeciwpożarowej, otwartego w 20-lecie istnienia firmy, w roku 2011. Ośrodek posiada unikalną aparaturę i urządzenia badawcze do testowania i analizowania zjawisk związanych z najnowszymi technologiami gaszenia pożarów, pozyskaną przy wsparciu Funduszy Unijnych. W Ośrodku opracowywane, realizowane i testowane są nasze innowacyjne rozwiązania. Do tej pory uzyskaliśmy 10 patentów i wzorów przemysłowych z dziedziny zabezpieczania mgłą wodną przed rozwojem pożarów.

W ciągu 25 lat działalności zabezpieczyliśmy przed pożarami kilkaset różnego rodzaju obiektów. Stosowanie nowoczesnych technologii i urządzeń sprawiło, że nasza firma jest postrzegana na krajowym rynku jako jedna z niewielu, potrafiących poradzić sobie z różnymi problemami występującymi w obszarze skutecznych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Nie bez znaczenia jest również ciągłe szkolenie pracowników, a także regularny, aktywny udział w kongresach, konferencjach, i sympozjach branżowych krajowych i zagranicznych. Odzwierciedleniem w postrzeganiu naszego potencjału i osiągnięć są wielokrotnie przyznane nam nagrody i wyróżnienia w dziedzinie techniki przeciwpożarowej.