PL EN

WSZĘDOŁAZY GAŚNICZE

Pojazdy ARGO to całoroczne wszędołazy zaprojektowane do profesjonalnych zastosowań, przede wszystkim dla służb ratowniczych i wojska.
Wykorzystanie układu jezdnego 6x6 w połączeniu z silnikiem o stosunkowo wysokiej mocy i automatyczną skrzynią biegów, wydajnego układu sterowania i dużych, niskociśnieniowych opon zapewniających mały nacisk na grunt, dało pojazd o bardzo dobrych możliwościach trakcyjnych, do pokonywania trudnego terenu.

Wszędołazy mogą poruszać się zarówno po drogach utwardzonych, jak i po wszelkich bezdrożach. Doskonale pokonują teren pofałdowany, strome wzniesienia, obszary górzyste i skaliste, piaski i wydmy, rowy i okopy, grząskie mokradła i bagna, rejony porośnięte gęstą roślinnością, a zimą - głęboki śnieg i oblodzone stoki. Po wjechaniu do wody - zależnie od jej głębokości - brodzą lub pływają.
Możliwość sprawnego poruszania się po gruzowiskach sprawia, że są niezastąpione w miejscach katastrof i pożarów spowodowanych wypadkami, czy aktami terrorystycznymi.

Na załączonych zdjęciach prezentujemy przykładowy wszędołaz pożarniczy z kompaktowo zabudowanym przez nas agregatem gaśniczym mgłowym KFT 25/120. Jego skuteczne działanie oparte jest na aktualnie najnowocześniejszej technologii gaszenia mgłowego pożarów, gdzie przy 100-krotnie mniejszym zapotrzebowaniu na medium gaśnicze (woda) uzyskuje się optymalne efekty, ograniczając jednocześnie szkody popożarowe i nie powodując dodatkowych szkód ekologicznych. Wszędołaz ten jest przygotowany do przewożenia 2 strażaków-ratowników i ciągnięcia przyczepy lub innego sprzętu jezdnego.

Wśród całej gamy proponowanych, opcjonalnych akcesoriów wyposażenia znajdują się między innymi: klatka bezpieczeństwa, składany dach, gąsienice na głęboki śnieg, pływająca przyczepka o ładowności 1000 kg na sprzęt i/lub dodatkowy zbiornik wody gaśniczej.

PODSTAWOWE ZALETY:

  • możliwość szybkiego dotarcia nawet w najbardziej niedostępne miejsca
  • ze względu na zwartą sylwetkę i małą masę - łatwość w transportowaniu nie tylko drogami lądowymi, na ciężarówkach czy przyczepach, lecz także drogą powietrzną, poprzez podwieszenie pod śmigłowcami, lub w ładowniach samolotów, z których mogą być też zrzucane na spadochronach
  • niezawodność i skuteczność działania, szczególnie w początkowej fazie pożaru
  • duża zwrotność i manewrowość zarówno podczas jazdy, jak i pływania
  • prosta obsługa
  • nieskomplikowane czynności serwisowe
  • ze względu na kompaktową zabudowę – w razie potrzeby możliwość szybkiego przezbrojenia części ładunkowej.
SUPO Cerber SUPO Cerber SUPO Cerber SUPO Cerber